Skocz do zawartości

Przeprowadzak i problem z badaniem dodatkowym ...


Idneffe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie!

 

Jak wspominałem w wątku powitalnym mam pewien problem, ale po kolei.

 

W roku sierpniu 1995 roku mieszkając w Gdyni zarejestrowałem na siebie przyczepkę typu SAM własnej konstrukcji. Była to przyczepka o zabudowie pełnej / metalowej / i wymiarach 3,50 x 1,30 x 1,80. W między czasie / po kilku latach / uległa ona drobnemu wypadkowi i dokonałem jej przeróbek. Do chwili obecnej jest to skrzynia z dokładaną plandeką o wymiarach 2,30 x 1,30 x 0,40 ( x 1,30 z plandeką ). Od samego początku ma nr nabity na ramie. Dysponuje „starym” DR z czarnymi blachami.

Aktualnie przeprowadziłem się do Poznania i tutaj zaczęły się „ schody”.

W momencie próby przerejestrowania przyczepki z danych „gdyńskich ” na „poznańskie” pracownik WK w Poznaniu wysłał mnie na dodatkowe uzupełniające badania techniczne - jak to określił z powodu braku wszystkich danych w DR.

Podjechałem na jedną z poznańskich stacji w celu wykonania tego dodatkowego badania i zaczęły się schody!!!

Diagnosta odmówił ich wykonania ponieważ nie mam tabliczki znamionowej na przyczepce a dla tego rocznika ( 1995 ) nie były wymagane ( chyba od 1996 są wymagane )? Przez te dwadzieścia lat jej użytkowania i wielu kontroli drogowych, żaden policjant nie kwestionował braku tabliczki znamionowej – wystarczył mu numer nabity na ramie.

Stąd moje pytanie: czy miał prawo odmówić przeglądu dodatkowego / uzupełniającego bez tej tabliczki znamionowej ? Jak z tej sytuacji teraz wybrnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ma napisać oświadczenie, że w praniu z użyciem wybielacza tabliczka wyparowała.

Kierownik referatu pismo rozpatrzy i po zaakceptowaniu wyda decyzję (w imieniu) o nadaniu zastępczej tabliczki znamionowej. Z decyzja na właściwą stację kontroli gdzie uprawniony tabliczkę wykona i na pojazd trwale zapoda. Oczywiście rzeczone dane techniczne ustalając tym samym. Wystawi stosowne zaświadczenia, pobierze opłaty i z tymi dokumentami należy wrócić do wydziału komunikacji przedkładając je w okienku jako potwierdzenie zrealizowania administracyjnej decyzji.

To chyba wszystko.

Należy liczyć się z opłatami skarbowymi, ale tych szczegółów nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dwa zaświadczenia, bo już wiem/wiemy, że są trendy aby nie łączyć badań, to tak:

 

1. Badanie = jedna pozycja przekreślona w zależności od wyniku.

2. Sama tabliczka = obie pozycje przekreślone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to nad wyraz rozdmuchane interpretacje naszych jakże przejrzystych przepisów.

Na jednym zaświadczeniu taką opcję robię i jest dobrze.

W rubryce zaświadczenia [rodzaj badania, czynności] wklikam [dodatkowe, inne czynności=tabliczka] w zależności jak kto tam ma poustawiane w systemowych słownikach.

Skreślę pozycję numer dwa i w UWAGACH zapodam:

1. Po przeprowadzonych oględzinach pojazdu ustalono poniższe dane techniczne:...

2. Na podstawie Decyzji numer/data wykonano tabliczkę znamionową i umieszczono ją po prawej stronie dyszla pojazdu w połowie jego długości...

 

I grrra git-tarrra! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No do urzędu trzeba wystąpić na piśmie z oświadczeniem/wnioskiem/uzasadnieniem o utracie pierwotnej tabliczki znamionowej, prosząc o decyzję nadania zastępczej tabliczki znamionowej. Po zaakceptowaniu powyższego WK wydaje pismo o nadaniu tabliczki znamionowej zwane Decyzją. Z tym dokumentem należy udać się do stacji kontroli celem wykonania przez uprawnionego diagnostę zastępczej tabliczki oraz jej trwałe umocowanie na pojeździe. Tu przyczepie. Korzystając z okazji można za jednym zamachem zrobić na tej stacji to o co poznański wydział prosi, a mianowicie uzupełnić do nowego dowodu rejestracyjnego niezbędne dane techniczne przyczepki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - ja bym chciał napisać tak, żeby mnie admin żaden nie wywalił, mimo mojej "cyfry", ale... możecie przestać PIER...Ć??!!

 

Pytanie w tym temacie jest wprost!

 

OD KIEDY DLA POJAZDÓW MARKI "SAM" JEST WYMAGANA TABLICZKA ZNAMIONOWA?

 

Napiszcie wprost:

- od kiedy jest albo nie jest ta tabliczka wymagana;

- co jeśli jej nie ma - ale w związku z powyższym;

- jak można uzyskać jej duplikat i czy faktycznie w tym przypadku jest wymagany?

 

Ludzie - piszcie prosto i wprost!! To jest OTWARTE forum!! Tu zaglądają ludzie również bez znajomości przepisów! Zresztą nie tylko oni... Nie każdy Diagnosta czyta wszystko... Piszcie wprost co jest nie tak, wskazujcie pominięte przepisy itd.!!! A nie hasła, które można zawrzeć pod hasłem "no tak - następny niedouczony w oczywistych hasłach"... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie wprost:

- od kiedy jest albo nie jest ta tabliczka wymagana;

Na pewno już od 1983 roku - rozporządzenie ministra komunikacji z 8 grudnia 1983 r , § 10 ust. 1 i 2.

 

- co jeśli jej nie ma - ale w związku z powyższym;

Na podstawie § 29 Dz.U. 1522 z 2014 "...Organ rejestrujący, na wniosek właściciela pojazdu, wydaje, w drodze decyzji, zgodę na wykonanie i umieszczenie tabliczki znamionowej zastępczej..."

 

- jak można uzyskać jej duplikat i czy faktycznie w tym przypadku jest wymagany?

Następnie na podstawie § 4 ust. 2 "...W przypadku braku, utraty lub zniszczenia tabliczki znamionowej stacja wykonuje i umieszcza tabliczkę znamionową zastępczą zgodnie z decyzją, o której mowa w art. 66a ust. 2 ustawy, umieszczając na niej numer nadwozia, podwozia lub ramy..."

 

Ludzie - piszcie prosto i wprost!!

Czy taka forma wyczerpuje powyższą prośbę? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była to przyczepka o zabudowie pełnej / metalowej / i wymiarach 3,50 x 1,30 x 1,80. W między czasie / po kilku latach / uległa ona drobnemu wypadkowi i dokonałem jej przeróbek. Do chwili obecnej jest to skrzynia z dokładaną plandeką o wymiarach 2,30 x 1,30 x 0,40 ( x 1,30 z plandeką ).

To musiał być bardzo "drobny" wypadek, że spowodował zmianę długości o 1,2 m

Masa własna też musiała ulec zmianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musiał być bardzo "drobny" wypadek, że spowodował zmianę długości o 1,2 m

Masa własna też musiała ulec zmianie

 

Nie doszukuj się "dziury w całym" skoro jej nie ma!

 

Tak trudno zrozumieć tobie, że mogły być inne powody dla których zmieniłem wymiary przyczepki wykorzystując fakt, że była ona onegdaj uszkodzona?

 

A MW została zachowana - tak dla jasności i rozwiania wszelkiej wątpliwości - zmianie uległy tylko wymiary i rodzaj zabudowy + przy okazji wymieniona elektryka, oświetlenie i zaczep !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doszukuj się "dziury w całym" skoro jej nie ma!

Więc w czym jest problem? Koledzy napisali co zrobić. Udaj się do wydziału komunikacji gdzie dostaniesz decyzję na wykonanie tabliczki zastępczej i jak pojedziesz z tą przyczepą na SKP po tabliczkę to zrobisz przy okazji ustalenie danych.

Z Twoich wypowiedzi wnioskujemy że porobiłeś jakieś dziwne rzeczy z tą przyczepą skoro zmieniło się wszystko tylko nie Nr ramy i szukasz furtki jak by nie robić tej tabliczki.

Natomiast od kiedy jest wymagana tabliczka ? Moim zdaniem to bez znaczenia bo na dzień dzisiejszy jest wymagana i nie przypominam sobie aby były od tego jakieś wyjątki w stylu : nie wymaga się tabliczki dla pojazdu marki Sam zarejestrowanego po raz pierwszy przed xx-xx-xxxx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - ja bym chciał napisać tak, żeby mnie admin żaden nie wywalił, mimo mojej "cyfry", ale... możecie przestać PIER...Ć??!!

Przepraszam, że odniosę się do: http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=243730#243730, trochę jakby poza tematem.

 

- No i o co chodzi..., że są posty gdzie się wypomina pierdy i są posty gdzie się pierdy robi:

:arrow:http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=243330#243330

:arrow:http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=243533#243533

Ktoś pytał o ten drugi link, sorry pierd, komentował, oceniał, dogadywał.

 

- No i o co chodzi..., że z tematu się zjechało (oby raz) - od tego jest moderator.

 

- No i co to w ogóle za jakieś pouczanki jak nie w jednym to w temacie drugim!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.